Ragbijašice Nade osvojile Kup Hrvatske

0

Ragbijašice Nade osvojile su Kup Hrvatske. Najveći dio posla odradile su prije dva tjedna u Zagrebu, da bi na Starom placu unatoč porazu u prvoj utakmici proslavile novi trofej.

U Zagrebu je Nada bila bolja od Mladosti s 19:0 i 25:4, a od Zagreba s 38:0 i 31:0. Mladostašice su u oba dvoboja bile bolje od svojih gradskih rivalki, 20:0 i 40:0.

U Splitu je Mladost uzvratila i zgoditkom u posljednjim trenucima susreta svladala Nadu sa 17:14. Nada je bila bolja od Zagreba s 43:0, a Mladost je dobila Zagreb s 32:5. Zagrebašice su proslavile svoj prvi zgoditak u novoj sezoni. U drugom je krugu Mladost na poluvremenu vodila 7:0, da bi u drugih 7 minuta Nada preokrenula rezultat i slavila s 12:7. Nada je još jednom bila bolja od Zagreba s 43:0, a Mladost za kraj pobijedila Zagreb s 22:5. Splitski turnir obilježila je Sara Buratović, igračica Nade upisala je čak 47 poena u četiri utakmice.

Nada je ukupno na dva turnira osvojila 28 bodova, Mladost 20, a Zagrebašice su ostale bez bodova, ali su s dva postignuta zgoditka ipak zadovoljne napustile Split.