Hrvatska izgubila i od Italije

0

Hrvatska košarkaška reprezentacija pretrpjela je i drugi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Nakon Nizozemske u Almereu, izabranici Ivice Skelina u Zagrebu su izgubili od Italije sa 64:80 (23:15, 9:20, 15:25, 17:20).

Italija je izjednačila na 2:2, a Hrvatska otišla na 18:6 u 6. minuti. Katić je svojom drugom tricom donio 26:15 u 12. minuti igre. Sredinom druge četvrtine Božić je položio za 28:17, a pritom i promašio dodatno slobodno bacanje. Naši su tada stali, što su gosti iskoristili i serijom 3:18 okrenuli rezultat na 31:35.

Kako su završili prvo, tako su naši otvorili drugo poluvrijeme – Italija je napravila 9:0, ukupnom serijom 27:4 u 7 minuta otišla na 44:32 i riješila utakmicu. Uskoro je Vitali stavio tricu za 50:36, Della Valle za 53:38, Aradori za 56:40… Napokon je odgovorio Krušlin, pokrenuo tricom hrvatsku seriju 7:0 za 47:56. Bliže od toga naši do kraja nisu uspjeli doći. Dapače, Abass je tri minute prije kraja zakucao za okruglih 60:80…

Najbolji u hrvatskim redovima bio je Darko Planinić s 20 poena i 10 skokova. 12 poena upisao je kapetan Krušlin, a 10 Šakić uz 9 skokova. Kod Italije su se istakli Della Valle s 25, Abass s 13 i Gentile s 12 poena.

Hrvatska tako nakon prva dva kola D skupine ima dva poraza. Italija ima dvije pobjede, a Rumunjska i Nizozemska su na omjeru 1:1 nakon što su Rumunji u Cluju slavili sa 75:68. Kvalifikacije se nastavljaju u veljači kada će naši ugostiti Rumunjsku i Nizozemsku. Prva tri mjesta vode u drugi krug kvalifikacija gdje se međusobni rezultati prenose.