Bogdanović, Šarić, Hezonja i Bender vrlo dobri

0

Zapažen učinak imali su hrvatski košarkaški reprezentativci Bogdanović, Šarić i Hezonja u susretima NBA lige. Tek nešto skromniji učinak imao je Bender.

Bojan Bogdanović (na fotografiji) je sa 17 poena sudjelovao u pobjedi Indiana Pacersa nad Bojanovim bivšim klubom Broklyn Netsima. Indiana je slavila nakon produžetka sa 123:119 iako je na poluvremenu zaostajala 41:57. Štoviše, Pacersi su u završnih pola minute regularnog dijela ispustili 4 poena prednosti (110:106), a u produžetku su stalno vodili, ali su i Netsi imali šut za pobjedu. Babo je na parketu proveo 41 minutu. Indiana je tako ostala 4. na Istoku dok je Brooklyn 11.

Dario Šarić drži visoku razinu, ali su njegovi Philadelphia 76’ersi i drugi put u tri večeri izgubili od Toronto Raptorsa. Nakon 109:114 u Philadelphiji u četvrtak navečer, u subotu je u Torontu bilo 86:102. Domaća momčad prelomila je utakmicu u središnje dvije četvrtine, a Šibenčanin je za goste odigrao 34 minute i predvodio svoju momčad sa 17 poena, 6 skokova i 5 asistencija. Toronto je u Istočnoj konferenciji drugi, Philadelphia 10. i sve dalje od doigravanja.

Sve bolji je i Mario Hezonja, ali je njegov Orlando Magic izgubio magiju i upisao već 19. poraz u posljednje 22 utakmice. U Washingtonu su Wizardsi pokazali više čarolija, u prvom poluvremenu zabili čak 72 koša, poveli 24 razlike i na kraju slavili sa 130:103. Hezonja je za 36 minuta kao član početne petorke ubacio 16 poena uz 4 skoka i 1 asistenciju. Washington je na 7. mjestu Istočne konferencije pretekao New York koji je tijesno izgubio u Detroitu dok je Orlando 13.

Phoenix Sunsi su na svom parketu izgubili od Minnesota Timberwolvesa 106:115. Na poluvremenu je bilo 43:64, Sunsi su se u trećoj četvrtini primakli na samo 2 poena zaostatka, 78:80, ali nisu stigli do preokreta. Minnesota je na 4., a Phoenix na 13. mjestu Zapadne konferencije pa je ovaj ishod očekivan. Dragan Bender je odigrao 23 minute i upisao 7 poena uz 1 skok.