U Splitsko-dalmatinskoj županiji 18 novooboljelih i dvije preminule osobe

0
Foto: RD

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 74 obrađena testa, danas je 18 novooboljelih osoba pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 8, Kaštela 2, Makarske 2, Sinja 1, Solina 2, Trilja 1, Visa 1 i Klisa 1, izvijestio je Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije.

Od ukupnog broja novooboljelih 8 osoba su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju. Ukupno 487 osoba nalazi se u samoizolaciji.

Na bolničkom liječenju nalaze se 182 COVID pozitivne osobe u KBC-u Split dok se 40 osoba nalazi na respiratoru.

Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminule su dvije osobe – jedna žena stara 79 godina i jedan muškarac star 66 godina. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na COVID infekciju.