Šarić 23 koša u pobjedi Philadelphije

0

Dario Šarić je još jednom potvrdio svoju klasu. U pobjedi Philadelphije na gostovanju kod Brooklyna, hrvatski reprezentativac je za 36 minuta postigao 23 poena (7/12 za dva, 1/3 za tri, 6/7 slobodna) uz sedam skokova.

Šibenčaninu je ovo bila 14-ta utakmica u sezoni u kojoj je postigao najmanje 20 koševa i u tom segmentu je drugi rookie lige iza suigrača Joela Embiida, koji ima 19 takvih utakmica ali zbog ozljede ova sezona je za njega završena. “Ova momčad je puna talenta i za dvije-tri godine bit će sposobna za velike stvari”, rekao je nakon utakmice Šarić.

Washington je prvi put nakon 38 godina osigurao divizijski naslov. Wizardsi su u gostima zahvaljujući sjajnoj zadnjoj četvrtini (37:13) pobijedlili Los Angeles Lakerse sa 119:108.
Bojan Bogdanović je odigrao 16 minuta i postigao 6 poena uz šut 3/6 za dva i 0/2 za tri poena, a imao je i jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu. Kod Lakersa Ivica Zubac je igrao dvije minute više i upisao deset poena (3/8 za dva, 4/4 slobodna), četiri skoka, dvije osvojene lopte te po asistenciju i blokadu. Atlanta našeg trenera Nevena Spahije prekinula je niz od sedam poraza. Teškom mukom su na svom parketu dobili oslabljeni Phoenix.