Konjuh poražena u finalu Aucklanda

0

Najbolja hrvatska tenisačica Ana Konjuh osvojila je tek četiri gema u finalu WTA turnira u novozelandskom Aucklandu.

Amerikanka Lauren Davis je mladu Dubrovčanku dobila sa 6:3,6:1 za 73 minute igre. Konjuh se držala do 3:4 u prvom setu,ali je do kraja meča uzela samo jedan gem i nije imala nikavu šansu doći do svog drugog WTA naslova u karijeri (prvi u Nottinghamu 2015. godine). Ovo je bio njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Amerikanke koaj je stigla do svog prvog WTA trofeja.

“Naravno da sam razočarana porazom u finalu, ali ovo nije loš početak sezone. Čestitam svojoj protivnici, koja je igrala nevjerojatno i svaku loptu poslala baš tamo gdje je trebalo”, kazala je nakon meča Ana Konjuh, kojoj je pripao ček na 21.400 dolara i 180 bodova te će od ponedjeljka uživati u najboljem renkingu u karijeri – 36. mjesto WTA ljestvice.