A1: Split slavio u Rijeci

0

Za najveće iznenađenje 16. kola A1 Hrvatske lige pobrinuli su se košarkaši Splita koji su u Rijeci s 93:91 nakon produžetka svladali Kvarner.

Ovom pobjedom Splićani su načinili ključan korak ka plasmanu u Ligu za prvaka, vjerojatno će im za definitivnu potvrdu trebati još samo jedna pobjeda do kraja lige. Junak utakmice svakako je Bruno Markulin koji je najprije zabio za produžetak a u dodatnih pet minuta realizirao je pet od šest slobodnih bacanja i to zadnja dva za pobjedu. Srđan Subotić i Josip Jukić su postigli po 24 poena za Split, Bruno Markulin 16 a vrijedi istaknuti i učinak mladog Mate Kalajžića koji je za 34 minute ubacio 14 koševa uz 4 asistencije. Kod Kvarnera koji je nastupio bez Špralje, Marinellija i Bakovića, Mauro Veljačić je postigao 29 koševa a Petar Marić 20.

Alkar je u Sinju 35. minuta bio ravnopravan protivnik favoriziranom Zagrebu koji je na kraju slavio s 92:79. Momčad Danijela Jusupa je tako uzvratila alkarima za poraz u dvorani Trnsko u prvom dijelu A1 lige. Miralem Halilović je utakmicu završio s 24 poena i 12 skokova a Luka Božić s 22 poena. Rutiner Josip Glavinić je za domaće dao 20 koševa a Nikola Gaurina 18. Sinjanima predstoji velika borba za posljednje peto mjesto koje vodi u Ligu za prvaka.

Jolly je s dva razlike, 58:60 poražen kod Zaboka i sada će teško izboriti plasman među pet najboljih u ligi. Zabok je vodio gotovo cijelim tijekom susreta i zasluženo slavio. Bivši igrač Splita Domagoj Vuković je predvodio domaće s 26 koševa dok je kod momčadi s Baldekina Amerikanac James Washington bio najučinkovtiji s 18 koševa. Kaštelani su iz Gorice otišli s minus 32 i objektivno teško će bez nekih pojačanja ostati u ligi. Stipe Režić je postigao 18 poena, Nikola Došen 16. Premalo da bi se dobila Gorica u gostima. Vrijednosnice Osijek su na svom parketu u drugom poluvremenu slomile otpor solidnog Škrljeva.

GKK Šibenik – slobodan u ovom kolu

Tablica: Zagreb 13-2, Kvarner 12-2, Split 10-5, Šibenik 10-4, Gorica 7-8, Vrijednosnice Osijek i Alkar 6-8, Jolly JBS i Škrljevo 5-8, Zabok 4-10 i Ribola Kaštela 2-13.