ABA liga: Peti poraz košarkaša Zadra

0

Košarkaši Zadra su u 6. kolu ABA lige pretrpjeli peti poraz. U beogradskom naselju Železnik svladao ih je FMP, kojem je to peta pobjeda, s 83:76 (24:29, 20:18, 22:10, 17:19).

Jedva četrdesetak sati nakon što se u Višnjiku mučio protiv Alkara (92:90, Sinjani su imali napad za prvu pobjedu u prvenstvu Hrvatske!), Zadar je odigrao sjajno poluvrijeme u Beogradu. U završne dvije minute druge četvrtine prvak Hrvatske ušao je s 10 poena prednosti, 46:36.

No FMP je drugu četvrtinu zaključio serijom 8:1, a treću otvorio s 18:4. Ukupno je to 26:5 u 9 minuta za 62:51. Zadar je bolje otvorio posljednju četvrtinu, Jordano je tricom na ulasku u završnih 6 minuta zaključio seriju 9:0 za 66:66. U završne dvije minute ušlo se sa 75:74, u sljedeća dva napada FMP je postigao po tri poena (koš uz dodadno bacanje) i osigurao pobjedu.

Bursać je upisao 14 poena, Marčinković 12, Mavra (8 skokova, 6 asistencija) i Carter (8 skokova) po 9 poena za Zadar. FMP su predvodili Nerandžić s 23 i Jones sa 16 poena.