ABA: Zadru šesta pobjeda

0

U utakmici 11. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra pobjedili su Skoplju MZT sa 72:60. To je momčadi Ante Nazora šesta pobjeda u ligi uz pet poraza i trenutno drže odlično peto mjesto na ljestvici.

U glavnom gradu Makedonije nije sve krenulo prema očekivanjima. Domaćini su otvorili utakmicu s 19:4, još u 15. minuti su imali +12 samo da bi Zadar tricom Ante Delaša u zadnjoj sekundi na poluvrijeme otišao s vodstvom 35:28. MZT je sredinom treće četvrtine kratko poveo tri koša razlike ali su zadrani bili konkretniji i raspoloženiji u tom drugom poluvremenu, velikim dijelom su imali prednost koju su rutinski sačuvali do kraja.

Zadar je s 19 poena predvodio Amerikanac Glenn Cosey dok su Ivan Ramljak i Filip Kraljević postigli po 13 poena. Kod domaćih Stojanovski i Drenovac su postigli po 15 koševa.

-Loše smo ušli u utakmicu koja je bila očekivano teška. Zadovoljan sam što smo se velikom borbenošću vrlo brzo vratili u igru. Obrana i skok morali su biti na vrhunskom nivou da bi dobili, to nam je donijelo nekoliko laganih poena iz kontri te smo protivnika prisilili da hvata zaostatak. Iskontrolirali smo utakmicu do kraja i zasluženo slavili, izjavio je trener Zadra Ante Nazor.

Budućnost je vodeća momčad lige s 9 pobjeda, po 8 imaju Crvena Zvezda, Cedevita i Mega Leks, Zadar i Krka su na 6 pobjeda, Igokea 5, slijede čak šest klubova s 4 trijumfa, Union Olimpija, MZT, Cibona, Partizan, Tajfun i Metalac dok je Sutjeska na začelju s 3 pobjede. U slijedećem kolu u ponedjeljak 30.11. u 18 sati Zadar dočekuje prvaka BIH Igokeu.