Alkar na Gripama svladao Split

0

Alkar je, nakon Cibone i Zadra, iznenadio i Split, izgubio je tek jednu četvrtinu na Gripama. Najbolji pojedinac pobjedničke momčadi bio je Roko Gizdavčić sa 16 koševa, inače igrač Splita na posudbi u Alkaru

Alkar je u gostima pobijedio Split s 87-78 (25-16, 27-21, 11-23, 24-18).

Alkar je, nakon Cibone i Zadra, iznenadio i Split, izgubio je tek jednu četvrtinu na Gripama. Najbolji pojedinac pobjedničke momčadi bio je Roko Gizdavčić sa 16 koševa, inače igrač Splita na posudbi u Alkaru, koliko je ubacio i Patrick James Mcglynn.

Najbolji strijelac Splita bio je Shannon Jerod Shoreter koji je utakmicu završio s 19 koševa, a Toni Perković je ubacio 16.

Cibona je u petak u utakmici 22. kola HT Premijer lige u gostima s 87-62 (22-12, 29-21, 21-13, 15-16) pobijedila Šibenku u dvorani Baldekin,

Split je prvi na ljestvici sa omjerom pobjeda i poraza 17-4, Cibona je treća s 15 pobjeda i šest poraza. Alkaru, koji je sedmi, ovo je tek sedma pobjeda, a ima 15 poraza. Šibenka je osma sa šest pobjeda i 16 poraza.