Barakude pobijedile Srbiju i izborile četvrtfinale!

0

Nakon pobjede protiv Kazahstana, poraza od Australije i pobjede protiv Crne Gore, hrvatski vaterpolisti su u 4. kolu B skupine olimpijskog turnira u Tokiju nadigrali Srbiju s 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4). Tako su potvrdili plasman u četvrtfinale.

Vodili su naši 5:1 nakon 5 i pol minuta igre. U sljedećih 9 minuta Hrvatska nije dala gol. Srbija je do jedinog izjednačenja došla tri minute prije kraja treće četvrtine (8:8), nakon čega su naši novom serijom 5:1 prelomili utakmicu.

Po četiri gola su dali Obradović i Joković, tri Bukić, a po jedan Lončar, Vukičević i Bušlje. Bijač je imao 15 obrana.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu. Nakon dvije i pol minute igre bilo je 3:0, a tri minute kasnije 5:1. U sljedeće tri minute Srbija je zabila tri gola za 5:4. Devet minuta su naši bili bez gola, sušu je prekinuo Obradović za 6:4. Vukičević je u trećoj četvrtini povećao prednost na 7:4. Sredinom treće četvrtine Joković je pogodio za 8:6. Odmah je uzvratio Mandić, a Mitrović na ulasku u završnih 11 minuta utakmice donio Srbiji prvo izjednačenje, 8:8. Samo 18 sekundi kasnije Obradović je vratio prednost na stranu Hrvatske. Minutu nakon toga precizan je Bukić za 10:8.

Isključenje koje je dvije sekunde prije kraja treće četvrtine zaradio Aleksić naši su iskoristili u četvrtoj četvrtini. Bukić je doplivao do lopte, Tucak pozvao minutu odmora, a Bukić realizirao igrača više nakon 16 sekundi igre. Obradović je digao prednost na 12:8, Bukić 5 minuta prije kraja na 13:9. Minutu kasnije je opet na Jokovića red za plus pet. Srbija je pozvala minutu odmora kako bi izbjegla katastrofu. Prlainović je iz peterca smanjio na 14:10, Rašović dvije minute do kraja na 14:11, pa minutu kasnije i na 14:12. Pozvao je tada Tucak minutu odmora kako bi Hrvatska mirno privela utakmicu kraju. Naši su to i napravili.

U ponedjeljak Barakude čeka Španjolska. Četiri najbolje reprezentacije križat će se u srijedu u četvrtfinalu sa skupinom A, a mogući su protivnici Italija, Mađarska, SAD i Grčka.