Barakude preko Srbije do polufinala

0

Hrvatski vaterpolisti ušli su u polufinale Svjetskog prvenstva u Dohi. U četvrtfinalu su nadigrali Srbiju s 15:13.

Barakude će u četvrtak igrati s boljim iz dvoboja Mađarska-Francuska koji počinje u 18.30.

Međusobni ogled u četvrtfinalu izborili su Španjolci s 15:12 protiv Crne Gore i Talijani koji su u završne dvije i pol minute okrenuli 8:10 na 11:10 protiv Grčke.

Naši su u prvoj četvrtini vodili 1:0, 3:1 i 4:3. Srbija je prvi put povela početkom druge četvrtine, 4:5. Sredinom druge četvrtine se odvojila na 5:7. Hrvatska je izjednačila na 7:7, 8:8 i 9:9.

Nakon čak 18 golova u prvih 16 minuta, više od četiri minute čekalo se na prvi gol u trećoj četvrtini. Dao ga je Žuvela za 10:9 Hrvatske. Bijač je obrani peterac Mandiću, ali su Srbi u sljedećoj akciji ipak došli do 10:10. Fatović je realizirao osmu od 10 naših situacija s igračem više za 11:10. Bijač je spriječio svojom sedmom obranom da Srbi iskoriste svoju dvanaestu brojčanu prednost, ali smo u zadnjoj sekundi propustili priliku za plus dva. Prijenos Fatovića za Lončara otišao je s krive strane vratnice.

Presudilo je tako završnih 8 minuta. Srbija je izjednačila na 11:11 i 12:12. Bijač je obranio kod 13:12 peterac i Strahinji Rašoviću. Izbornik Tucak je pozvao minutu odmora s igračem više 2 minute i 11 sekundi prije kraja, a Burić je okrunio akciju Harkova i Marinića Kragića za 14:12. Fatovićev udarac za plus tri je otišao pored gola, ali je nakon pregleda VAR-a Mandić isključen zbog brutalnog faula što je našima donijelo i peterac. Vrijeme je vraćeno sa 67 na 99 sekundi do kraja, a Fatović je zapečatio sudbinu Srbije i uveo Hrvatsku u polufinale.

Fatović je dao četiri gola, Žuvela i Burić po tri, Harkov dva, a po jedan Marinić Kragić, Lončar i Lazić. Bijač je imao 10 obrana, od čega dva peterca.