Barcelona razbila Real u Madridu

0

Barcelona je u 236. El Clasicu u Madridu nadigrala Real s 3:0. Sva tri pogotka su pala u drugom poluvremenu, a ključnu ulogu kod vodećeg gola imali su hrvatski reprezentativci.

Real je bolje otvorio utakmicu. Ronaldo je već u 2. minuti zabio, ali mu je gol opravdano poništen zbog zaleđa. Imao je najbolji nogometaš svijeta još jednu veliku priliku, ali je u srcu kaznenog prostora – promašio loptu! Benzema je na ubačaj Marcela pogodio stativu. Modrić je bio vrlo dobar, a Kovačić imao 24 dodavanja bez ijedne izgubiljene lopte!

U drugom se poluvremenu sve promijenilo. Barcelona je zagospodarila terenom. U 54. minuti Busquets je zadržao loptu na sredini polja Barcelone, gurnuo kroz sredinu za Rakitića koji je povukao kontru. Modrić je zaostao, Kovačić je bio najbliži Rakitiću, ali ga je pustio i otišai pokriti Messija. Otvorila se situacija 3 na 2, Rakitić je u pravom trenutku dao loptu udesno za Sergi Roberta, a ovaj proslijedio na drugu stranu kaznenog prostora za Suareza koji je pogodio za 0:1.

Deset minuta kasnije Messi je gurnuo Suareza u čistu šansu, njegov je udarac odbio Navas, ali samo do Messija koji je opet uposlio Suareza. Urugvajac je u drugom pokušaju pogodio stativu, natrčao je Paulinho čiji je udarac rukom odbio Carvajal. Lopta je koju sekundu kasnije ipak završila u mreži Reala, ali je sudac Jose Maria Sanchez Martinez u međuvremenu dosudio kazneni udarac, a Carvajalu pokazao crveni karton. Messi je pogodio lijeve rašlje Navasa za 0:2.

Real je s igračem manje tražio preokret, vratar Barcelone Ter Stegen istakao se s nekoliko intervencija. U 77. minuti je obranio udarac Balea (koji je pet minuta ranije zamijenio Kovačića) nakon prodora Modrića (nekadašnji Tottenhamov tandem), potom i Baleov udarac izvana, a na kraju i šut Sergia Ramosa izbliza. U međuvremenu Semedo nije iskoristio proigravanje Messija, obranio mu je Navas. U posljednjoj, 93. minuti Messi je prošao po desnoj strani, a na povratnu je loptu natrčao Aleix Vidal i pogodio za 0:3. Činilo se da je Messiju u začetku akcije lopta pobjegla u aut.

Barcelona je tako pobjegla Realu na velikih 14 bodova razlike, doduše Real ima jednu zaostalu utakmicu zbog nastupa na Svjetskom klupskom prvenstvu. Barcelona ima 45 bodova, Atletico Madrid 36, Valencia 34, a Real 31 i zaostalo gostovanje kod Leganesa koje će odraditi u veljači.