Bilić opet srušio Liverpool

0

Arsenal je ostao sam na vrhu Premier lige. Slaven Bilić je s West Hamom drugi put srušio Liverpool.

Ključan trenutak na Emiratesu zbio se u 72. minuti. Ozil je izveo korner s desne strane, Giroud u dva skoka spustio glavom loptu u peterac gdje se našao Koscielny i nogom ugurao loptu u mrežu Newcastlea za važnu pobjedu Arsenala.

Leicester je već treću utakmicu zaredom okončao bez postignutog pogotka. Nakon poraza kod Liverpoola i remija s Manchester Cityem, bod je odnio i Bournemouth. Pola sata prije kraja, Vardy je izborio jedanaesterac i isključenje Francisa. Ali Boruc je nadmudrio Mahreza i obranio mu penal. Do kraja domaći nisu iskoristili igrača više, Mahrezov je udarac s bijele točke bio jedan od samo dva šuta u okvir gostujućeg gola.

Manchester City je teškom mukom došao do tri boda u Watfordu. Domaćin je poveo u 55. minuti autogolom Kolarova. Ben Watson je iz kornera s lijeve strane zavrnuo izravno prema bližim rašljama, a Kolarov glavom prebacio svog vratara Harta. Do preokreta je došlo u posljednjih 10 minuta. Iskupio se reprezentativac Srbije u 82. kornerom s lijeve strane točno na ljevicu Yaye Tourea koji je sa 7 metara pogodio bliže rašlje. Dvije minute kasnije, Sagna je ubacio s desnog krila, a Aguero s 8 metara sjajnim trzajem glavom u letu donio pobjedu Cityu.

United je, također s 2:1, svladao Swansea. Martial je u 47. pogodio glavom na ubačaj Younga s desne strane. Izjednačio je u 70. Sigurdsson na sličan način, asistent je bio Barrow. Presudio je Rooney u 77. Martial je prošao po lijevoj strani, a Rooney s tri metra atraktivno petom proslijedio loptu u suprotne rašlje. Do kraja se United grčevito branio kako bi sačuvao pobjedu nakon tri poraza i jednog remija u zadnje četiri prvenstvene utakmice.

West Ham Slavena Bilića je s 2:0 nadigrao Lovrenov Liverpool. Nakon 3:0 u gostima u 1. kolu, dok je na klupi Liverpoola još sjedio Brendan Rodgers, Bilić je nadmudrio i njegova nasljednika Juergena Kloppa. Desni bek Nathaniel Clyne bio je tragičar gostiju. Nadskočili su ga Michail Antonio u 10. minuti na ubačaj Ennera Valencie i Andrew Carroll u 55. na centaršut Marka Noblea. Cijelu je utakmicu za Liverpool odigrao Dejan Lovren.

Još su igrali: Norwich-Southampton 1:0 (Tettey 76′), Sunderland-Aston Villa 3:1 (van Aanholt 30′, Defoe 72′, 92’/ Gil 63′) i WBA-Stoke 2:1 (Sessegnon 60′, Evans 93’/ Walters 81′). U nedjelju se sastaju Crystal Palace-Chelsea i Everton-Tottenham.

Poredak: Arsenal 42, Leicester 40, Manchester City 39, Tottenham (-1) 35, Manchester United 33, West Ham 32, Crystal Palace (-1) 31, Liverpool 30, Watford 29, Stoke 29, Everton (-1) 26, WBA 26, Southampton 24, Norwich 23, Bournemouth 21, Chelsea (-1) 20, Swansea 19, Newcastle 17, Sunderland 15, Aston Villa 8 bodova.