Cedevita poražena od Crvene zvezde

0

Cedevita je izgubila od Crvene zvezde sa 66:81 (27:16, 17:29, 10:21, 12:15) u prvoj utakmici finala košarkaške ABA lige, odigranoj u Beogradu.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu, povela 8:0, pa 19:5 i 23:8. Početkom druge četvrtine bilo je 29:16 da bi Crvena zvezda napravila seriju 24:4 i stigla do prednosti 40:33. Na poluvremenu je bilo minimalnih 45:44, ali su domaći košarkaši treću četvrtinu otvorili serijom 21:8 i riješili pitanje pobjednika. Sredinom posljednje četvrtine bilo je i 18 poena razlike, 77:59.

Jenkins je ubacio 20 poena, a po 14 Kuzmić i Wolters, koji je imao i 6 asistencija i 5 skokova. Kod Cedevite je Tomas dao 14, a Bilan i James po 12 poena.

Prvak ABA lige bit će momčad koja ostvari tri pobjede. Druga se utakmica igra već u utorak, također u Beogradu, a prvak će biti poznat najkasnije u nedjelju 16. travnja.