Cibona je u Košarkaškom centru Dražen Petrović svladala Split s 89:82

0

Cibona je u Košarkaškom centru Dražen Petrović svladala Split s 89:82 u prvoj utakmici polufinala doigravanja za košarkaškog prvaka Hrvatske. Igrat će se do tri pobjede, a druga utakmica je na rasporedu u srijedu u Splitu. Split je otvorio utakmicu s 11:0 i sredinom druge četvrtine još dva puta imao 11 poena prednosti (38:27, 42:29). Na poluvremenu je bilo 50:47, a Cibona nijednom nije ni izjednačila ni povela.

Treću četvrtinu je domaća momčad otvorila s 8:0 za 55:50 i do kraja više nije ispustila vodstvo. U trećoj četvrtini je Cibona dva puta imala 6, u četvrtoj dva puta i 8 poena prednosti.

Split se nije predao i stalno je prijetio, a konačan omjer je postavio Markota tricom 38 sekundi prije kraja. Iskusni Markota je s 24 poena i 9 skokova bio najbolji pojedinac susreta. Filip Bundović je ubacio 19, a kapetan Marin Rozić 13 poena.

Split su predvodili mladi Ivan Vrgoč sa 17 poena i svestrani Pavle Marčinković sa 16 poena, 7 skokova, 5 ukradenih lopti i 4 asistencije. 13 poena upisao je Tomislav Gabrić.

Mateo Kedžo i Michael Cobbins morali su ranije napustiti igru zbog 5 osobnih grešaka. Split je ukupno imao tek 4 prekršaja više od Cibone (28-24), ali je izveo 9 slobodnih bacanja manje (17-26). S crte bacanja Cibona je upisala 19, a Split tek 8 poena. Utakmica je završila sa 7 poena razlike…