Čilić eliminiran, Federer Mister 300

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić eliminiran je u 3. kolu Australian Opena u Melbourneu. Roger Federer prvi je tenisač s 300 pobjeda na Grand Slam turnirima!

Čilić je u dvoboju 12. i 24. nositelja izgubio od pet mjeseci starijeg Španjolca Roberta Bautiste Aguta s 4:6, 6:7(5), 5:7. U prvom je setu spasio dvije break-lopte kod 2:2, da bi dva gema kasnije izgubio servis. Izvukao je set-loptu kod 3:5, ali je Bautista bez izgubljenog poena realizirao svoj početni udarac. Nakon što je propustio tri lopte za 2:0, Čilić je u drugom setu poveo 5:2, ali nije zadržao prednost. Kod 6:5 je bio na dva poena od seta, no Bautista se izvukao servisom. U tie-breaku je Marin poveo 2:0, držao se do 5:4, pa izgubio tri poena zaredom. U trećem setu je Čilić kod 3:4 spasio break-loptu, u posljednjem gemu izvukao i tri meč-lopte, ali ne i četvrtu.

Švicarac Roger Federer postavio je još jedan u nizu rekorda. Pobjedom protiv Bugarina Grigora Dimitrova, kojeg su svojedobno mediji prozvali Baby Fed, sa 6:4, 3:6, 6:1, 6:4, postao je prvi tenisač u povijesti s 300 pojedinačnih pobjeda na Grand Slam turnirima. Još mu samo šest nedostaje da bi prestigao i Martinu Navratilovu, što bi se moglo dogoditi već u Roland Garrosu.

Ivan Dodig i Marcelo Melo osigurali su nastup u osmini finala. Drugi nositelji su uvjerljivo, sa 6:2, 6:3, porazili američki tandem Austin KrajicekDonald Young, koji je prethodno eliminirao Matu Pavića i Novozelanđanina Michaela Venusa.