Čilić i Ćorić u 3. kolu Indian Wellsa

0

Hrvatski tenisači Marin Čilić i Borna Ćorić uvjerljivim su pobjedama osigurali nastup u 3. kolu ATP Masters 1000 turnira u američkom Indian Wellsu.

Čilić je kao 10. nositelj bio slobodan u 1. kolu. U svom prvom ovogodišnjem nastupu u kalifornijskoj pustinji, nadigrao je američkog kvalifikanta Ryana Harrisona sa 6:4, 6:3 za sat i 15 minuta igre. 156 mjesta slabije rangiranog (12-168) i četiri godine mlađeg (27-23) rivala Čilić je načeo breakom u 3. gemu. Harrison se vratio s 1:3 na 4:3, da bi Čilić dobio 12 od zadnjih 14 poena prvog seta. U drugom setu se Amerikanac držao do 2:2, potom mu je Marin dva puta uzeo servis propustivši u međuvremenu još dvije vezane break-lopte kod 4:2.

Ćorić je bio još impresivniji u dvoboju s 29. nositeljem, 14 mjesta bolje rangiranim (47-33) i 9 godina starijim (19-28) Brazilcem Thomazom Belluccijem. Radio je, doduše, malo duže (sat i 28 minuta), ali je ispustio tek četiri gema – 6:2, 6:2. Oduzeo je protivniku servis već u prvom gemu meča, da bi prvi gem na svom početnom udarcu osvojio nakon četiri spašene break-lopte. Još dvije je izvukao kod 2:1, a sljedeća tri gema su otišla protiv servisa – Borna je poveo 4:1, izgubio servis, pa načinio još jedan break koji je i potvrdio za prvi set. Propustio je Ćorić dvije prilike u prvom gemu drugog seta, no poveo je 2:1, spasio jednu break-loptu za 3:1, pa od 3:2 dobio 12 od posljednjih 13 poena u meču.

Za plasman u osminu finala ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu, jednog od 6 najvećih svjetskih teniskih turnira (uz četiri Grand Slama i Miami), Čilić će u ponedjeljak igrati protiv Argentinca Leonarda Mayera, a Ćorić protiv 6. nositelja, Čeha Tomaša Berdycha.