Čilić izgubio još jedan dobiveni meč

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić eliminiran je već u 1. kolu ATP 500 turnira Rakuten Japan Open u Tokiju, gdje je bio postavljen za 1. nositelja.

Čilića je iznenadio 50 mjesta slabije rangirani (6-56) Nijemac Jan-Lennard Struff koji mu je s 3:6, 6:4, 7:6(1) uzvratio za poraz u Sydneyu u siječnju 2014. Čilić je otvorio meč s 3:0. Kod 3:1 je spasio tri (nepovezane) break-lopte, kod 5:2 propustio set-loptu, pa bez izgubljenog poena odservirao za 6:3.

U drugom setu je Čilić kod 3:3 imao dvije prilike za oduzimanje servisa svom protivniku. Nije ih iskoristio, a kod 4:5 je izgubio svoj početni udarac bez osvojenog poena. Čilić je u drugom gemu trećeg seta izvukao 15-40, a u petom načinio break. U sljedećem gemu je spasio 15-40 i još dvije prednosti Struffa. Dva puta je Čilić servirao za meč, kod 5:4 i 6:5, kada je imao i 30-0. Ostao je dva poena od pobjede, Struff je do kraja osvojio 11 od 12 odigranih poena.