Čilić izgubio od Murraya

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u prvom nastupu na ATP World Tour Finalsu u Londonu. Najboljem igraču svijeta Andyu Murrayu uspio je uzeti samo pet gemova.

Bio im je to petnaesti međusobni dvoboj i dvanaesta pobjeda Murraya, čime je uzvratio Čiliću za poraz u finalu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiu prije tri mjeseca. Murray je slavio 6:3, 6:2 za sat i pol igre. Bio mu je to prvi meč u kojem je nastupio kao najbolji tenisač svijeta, nakon što je prije tjedan dana skinuo s trona Novaka Đokovića.

Čilić je u prvom gemu propustio 15-40, da bi sljedeća tri gema otišla protiv servisa, a Čilić kod 1:3 propustio i posljednju priliku za povratak u prvi set. U drugom je setu Čilić propustio loptu za 2:0, da bi Murray od 1:2 osvojio pet gemova zaredom.

Jednako uvjerljiv je u 1. kolu skupine John McEnroe bio Japanac Kei Nishikori, koji je sa 6:2, 6:3 nadigrao Švicarca Stana Wawrinku. Taj je dvoboj trajao tek malo više od jednog sata. Drugo kolo je na programu u srijedu.