Čilić prošao, Ćorić poražen u Indian Wellsu

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu.  U dvoboju 3. kola svladao je Argentinca Leonarda Mayera sa 6:4, 6:3 za nešto manje od sat i pol igre.

Kod rezultata 4:4 u prvom setu Čilić je dobio pet gemova zaredom i rutinski priveo meč kraju. Slijedeći protivnik mu je Francuz Richard Gasquet, koji je nakon gubitka prvog seta do kraja meča protiv Ukrajinca Alexandra Dolgopolova izgubio tek tri gema.

Borna Ćorić ni u svom drugom pokušaju nije uspio pobijediti Čeha Tomasa Berdycha. Prvi set je Berdych dobio sa 6:1 za 25 minuta, u drugom je imao 4:1 i servis ali se Ćorić nije predavao i izborio tie break. U odlučujućoj igri drugog seta sedmi tenisač svijeta je slavio sa 7:3, a Ćorić se držao do 3:4. Argentinac Federico Delbonis sa 6:4, 4:6 i 7:6 (3) iznenadio je drugog nositelja Škota Andya Murraya, koji je u setu odluke vodio 4:1.