Čilić u četvrfinalu Madrida

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u četvrtfinale Mutua Madrid Opena. Nadoknadio je set i break zaostatka protiv Srbina Lasla Đerea i slavio s 4:6, 6:3, 6:2 nakon malo više od dva sata igre. Sljedeći protivnik bit će mu još jedan Srbin, najbolji tenisač svijeta Novak Đoković.

U prvom setu Čilić je kod 2:2 izvukao 15-40, ali je u devetom gemu izgubio servis bez osvojenog poena. Đere je spojio pet gemova zaredom, od 3:4 u prvom do 2:0 u drugom setu. Imao je pritom 15-40 i još dvije prednosti, priliku za vodstvo od 3:0 uz dvostruki break. Zadržao je Đere servis za 3:1, a tada je krenula Čilićeva serija. Dobio je 10 od sljedećih 11 gemova, a i u tom jednom koji je izgubio (prvi gem trećeg seta) imao je dvije break-lopte. Servirajući za meč, Čilić je izvukao 15-40. Bio mu je to prvi susret s Đereom. S Đokovićem je igrao 19 puta, a omjer je 17:2 u korist prvog igrača svijeta.