Čilić u polufinalu Queen’s Cluba!

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u polufinale ATP 500 turnira u Queen’s Clubu u Londonu. Time je najavio i dobar nastup u Wimbledonu, na prvenstvu All England Cluba, koje počinje 27. lipnja.

26 mjesta slabije rangirani (39-13) i 15 mjeseci mlađi (26-27) Amerikanac Steve Johnson pružio je vrlo dobar otpor, ali je Čilić, postavljen za 5. nositelja, ipak slavio sa 6:7(3), 6:3, 6:4 nakon 1 sata i 52 minute igre. Jedini njihov raniji međusobni ogled, prošle godine u Tokiu, Čilić je lako dobio sa 6:3, 6:3.

Prvi set je protekao bez break-lopti. Čilić je protiv servisa osvojio tek 5 poena, od čega 3 u prvom gemu meča. Na svom je početnom udarcu do tie-breaka ispustio 7 poena. U tie-breaku je Johnson osvojio dva poena protiv servisa – za 2:0, te konačnih 7:3, kad je Čilićev volej zapeo u mreži.

Drugi je set Čilić otvorio sa 7 poena zaredom, nakon čega je realizirao treću break-loptu za 2:0 i sigurno zadržao prednost. Marin je u drugom gemu 3. seta izvukao 0-40, da bi kod 4:4 izborio 15-40 i realizirao prvu priliku, čime je osigurao servis za meč. Priliku nije propustio. Sljedeći protivnik bit će mu bolji iz britanskog dvoboja Andy MurrayKyle Edmund.