Članovi Marjana osvojili nove medalje

0

U Bukureštu je održano evropsko kadetsko taekwondo prvenstvo na kojem je nastupilo 23 hrvatskih natjecatelja od kojih se troje kući vraća s odličjem oko vrata.

Svoj odličan niz uspjeha na evropskim i svjetskim smotrama u svim uzrasnim kategorijama nastavili su članovi taekwondo kluba Marjan koji su osvojili dvije medalje te zauzeli još dva peta mjesta. Brončani u kategoriji do 65 kilograma je član splitskog Marjana Paško Božić koji je u prvom kolu slavio protiv Moldavca Romana Trandafira rezultatom 15:1, u drugom je svladao Njemca Abdullaha Ciftcija s 3:0 da bi u polufinalu izgubio od Rusa Alexanderu Pryzahnikovu s 1:5. Paško je tako osvojio jedinu hrvatsku mušku medalju na prvenstvu Europe.

Drugi član Marjana Stjepan Petric je krenuo odlično pobjedama protiv Panagiotisa Michalidisa s visokih 18:2 te protiv turskog reprezentativca Akyuza Abdulkadira 5:4. U borbi za medalju Petric je poražen od reprezentativca Crne Gore Vasilija Peruničića s 2:10.

Dan ranije prvu medalju Hrvatskoj i taekwondo klubu Marjan donijela je Lena Stojković u kategoriji do 44 kilograma. Lena je u prvom kolu slavila protiv srebrne sa svjetskog prvenstva, Španjolke Raquel Tirado German prekidom zbog bodovne nadmoći 12:0, u drugom je kolu svladala Talijanku Harti Laiulu rezultatom 17:12 da bi u borbi za medalju Lena pomela reprezentativku Belgije Sofiu Lemmens još jednim prekidom 16:0. Polufinalni sraz Lena je izgubila od Turkinje Melek Polat te tako ostala na ranije osvojenoj bronci. Druga predstavnica Marjana u ženskoj konkurenciji Anđela Turk zaustavljena je u četvrtfinalu porazom 0:9 te je tako ostala na diobi petog mjesta.

Novi je to uspjeh Marjana koji je nastavio niz osvajanja odličja u sve tri uzrasne kategorije te stigao do svoje 46 medalje na svjetskim i evropskim prvenstvima te Olimpijskim igrama, ali i nova potvrda odličnog rada Veljka Laure Šiše u svim uzrasnim kategorijama.

Hrvatska reprezentacija osvojila je treće mjesto u ukupnom poretku u ženskoj konkurenciji iza Turske i Rusije.