Ćorić bez trofeja u Šangaju, Đoković korak od Nadala

0

Novak Đoković nadigrao je Bornu Ćorića sa 6:3, 6:4 u finalu ATP Masters 1000 turnira u Šangaju. Bio im je to treći međusobni dvoboj i treća pobjeda Đokovića.

Ćorić ima 2:2 u dvobojima s Rogerom Federerom, Rafaelom Nadalom i Andyem Murrayem, ali Đokovića još nije uspio pobijediti. U Šangaju je “skinuo skalp” još dvojici osvajača trofeja na Grand Slam turnirima, Stanu Wawrinki (1:3) i Juan Martinu Del Potru (1:1). Ostaju mu još samo Novak Đoković (0:3) i Marin Čilić (0:7).

Nakon sjajne predstave protiv Rogera Federera u polufinalu (6:4, 6.4), kada protivniku nije dao nijednu priliku da mu oduzme servis, Ćorić s Đokovićem nije bio na tako visokom nivou. Dijelom i zbog butnog mišića desne noge, koji mu je bio bandažiran za vrijeme meča. Đoković je u 6. gemu dočekao break-loptu i odmah je iskoristio. Prethodno je Ćorić imao dvije loptice za 3:3, vodio je 40-30 i imao jednu prednost.

U drugom setu je Đoković imao četiri (nepovezane) lopte za 3:3 i dupli break, a Ćorić je ipak izvukao gem s čak 7 izjednačenja. Ćorić je do 2:3 u drugom setu osvojio tek 5 poena protiv servisa. Došao je do prilike za 3:3, ali se Đoković izvukao. Kod 3:5 Ćorić je spasio tri uzastopne meč-lopte, izvukao 0-40 uz Đokovićev promašeni smeš. Novak je tako morao servirati za meč, a učinio je to bez izgubljenog poena. Meč je trajao sat i 36 minuta.

Đokoviću je to 72. trofej u karijeri, 32. na turnirima iz serije ATP Masters 1000, četvrti u Šangaju i četvrti ove godine. Bio mu je to 11. finale u karijeri na kineskom tlu i – jedanaesta pobjeda. Nadal ima 33 trofeja na ATP Masters 1000 turnirima, jednu više od Đokovića. Od ponedjeljka će biti i prvi susjedi na ATP ljestvici. Đoković se vraća na 2. mjesto, uz veliku priliku da završi sezonu kao najbolji tenisač svijeta.

Đoković je dobio 1.360.560 $, a Ćorić 667.115 $. Ćorić se pobjedama protiv Wawrinke, Del Potra i Federera napunio samopouzdanjem pred završnicu sezone i Davis Cup finale Francuska-Hrvatska u Lilleu od 23-25. studenog.