Ćorić i Karlović poraženi u Roland Garrosu

0

Borna Ćorić i Ivo Karlović poraženi su u 2. kolu Roland Garrosa, drugog Grand Slam turnira teniske sezone.

20-šnji Ćorić je 2:6, 6:7(8), 6:3 i 6:7(6) izgubio od 25. nositelja Stevea Johnsona. Za nešto manje od četiri sata igre Jonhsnon je zasluženo slavio iako je Zagrepčanin imao svojih prilika, pogotovo u četvrtom setu u kojem je vodio 3:1.

U prvom setu potpuna dominacija Amerikanca koji je načinio dva breaka. Na početku drugog je imao i dvije vezane break lopte ali je Ćorić ipak izborio tie break u kojem je poveo 3:0. Prednost se vrlo brzo istopila (3:3) i Johnson je iskoristio svoju drugu set loptu za 10:8. Na startu trećeg seta Johnson je zatražio liječničku pomoć i nije mogao pružiti kvalitetnu igru što je naš tenisač u potpunosti iskoristio i slavio sa 6:3. Činilo se da će Ćorić bez većih problema izboriti i peti set. Ekspresno je stigao do 3:1 samo da bi kod 4:3 izgubio servis. Kod rezultata 4:5 Borna je spasio četiri meč lopte,a u tie breaku je s 1:3 stigao do 6:4 i dvije vezane set lopte. Nije izdržao i Amerikanac je s četiri poena u nizu zaključio meč. Teren je napustio u suzama, a Ćorić je na kraju razbio reket i otišao vrlo razočaran jer je svjestan da je barem morao izboriti peti set.

Ivo Karlović je sa 6:7(5), 6:7(5), 3:6 poražen od Horacija Zeballosa, koji se na taj način osvetio Divu sa Šalate za poraz na ovogodišnjem Australian Openu. U tom meču je Argentinac vodio 2:0 u setovima ali je u petom poražen sa 20:22. Meč je trajao pet i pol sati,a ovaj današnji tek nešto više od dva sata. Karlović je bio bez  šansi, do break lopte nije uopće stigao i Zeballos zasluženo prolazi u 3.kolo gdje ga čeka Belgijanac David Goffin.

Jedini hrvatski tenisač u pojedinačnoj konkurenciji tako je ostao Marin Čilić kojega sutra (četvrtak) u 2. kolu čeka Rus Konstantin Kravchuk.