Ćorić pomeo Nadala!

0

Marin Čilić i Borna Ćorić sastat će se u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiu. Obojica su u osmini finala eliminirali igrače iz samog svjetskog vrha.

Borna Ćorić je drugi put u tri međusobna susreta svladao slavnog Španjolca Rafaela Nadala. I to na impresivan način – 6:1, 6:3 za sat i 12 minuta igre. Od 1:1, Ćorić je dobio 9 gemova zaredom do 6:1 i 4:0. Tada je jedini put izgubio svoj servis, kod 5:2 je propustio meč-loptu na servis protivnika, a potom spasio break-loptu na servisu za meč. Tako je 49. igrač svijeta izbacio 5.

Marin Čilić je u dvoboju 14. i 8. tenisača svijeta u tri seta svladao Čeha Tomaša Berdycha. Bilo je 6:3, 4:6, 6:4 za sat i 56 minuta igre. Čilić je otvorio meč s 3:0 i lako priveo kraju prvi set. U drugom je poveo 2:0, držao prednost do 4:2, da bi Berdych dobio 5 gemova zaredom. No Čilić je u trećem setu ispustio tek jedan poen na svom početnom udarcu, da bi kod 4:4 došao do 15-40 i još dvije prednosti i načinio ključni break.

Čilić i Ćorić jedini raniji međusobni susret odigrali su prošle godine na ATP Masters 1000 turniru u Šangaju. Slavio je Čilić sa 6.1, 5.2. Dvoboj je na programu oko 21 sat po srednjoeuropskom vremenu.