Cro Cop osvojio Rizin Grand Prix u Saitami

0

Mirko Cro Cop Filipović  (42) osvojio je  Rizin World Grand-Prixa u Japanu.

Filipović je u japanskoj Saitami u samo dvije minute pobijedio  29-godišnjeg Iranca Amira Aliakbaria, bivšeg svjetskog prvaka u hrvanju.Hrvatski borac je do finala došao još brže. U samo 50 sekundi svladao je Estonca Kaida Baruta teškog 180 kilograma nokautiravši ga koljenom.

Osim novčane nagrade od 350 000 dolara, Cro Cop je za ovu pobjedu dobio i veliki pehar, pojas prvaka, ručni sat optočen dijamantima te nagradno krstaranje.U svojoj bogatoj karijeri Filipović je osvojio pojas prvaka K-1 organizacije, pojas pobjednika Grand Prix organizacije Pride na čijim je temeljima nastao Rizin u kojem je prvi put trijumfirao

“Želim svima zahvaliti za potporu u ove tri borbe, ne mogu opisati kako sam ponosan. Došao sam na ovaj turnir ozljeđen ali pojas je tu. Želim zahvaliti svome timu i prijateljima koju su ovdje samnom, bez njih ovo ne bi mogao ostvariti. Deset godina nakon što sam ovdje trijumfirao u Prideu preplavili su me osjećaji. Puno je uspomena”, kazao je po zvaršetku meča u ringu sjajni Mirko Filipović.