CSKA u finalu, Maccabi za 5. mjesto

0

Drugog dana petog izdanja Zadar Basketball Tournamenta, CSKA iz Moskve je osigurao mjesto u finalu, dok će se Maccabi Tel Aviv u nedjelju boriti za 5. mjesto.

CSKA je nakon pobjede protiv kineskog prvaka Liaoninga s 90:46 nadigrao i Bayern iz Minhena. Bilo je 79:73 (21:15, 25:20, 18:22, 15:16). Jedino izjednačenje bilo je 5:5. CSKA je u drugoj četvrtini otišao na dvoznamenkastu razliku (30:19, 40:28, 44:30), a Bayern se sredinom treće primakao na jedan posjed lopte (51:48, 55:53). CSKA je posljednju četvrtinu iskontrolirao bez poteškoća. Kapetan Hines je ubacio 16, Higgins 15 poena za pobjednike, Booker 21, a Leon Radošević 3 za poražene.

Maccabi je nakon poraza od milanske Olimpije sa 75:80 jednako loše prošao i s Fenerbahčeom. Turska je momčad slavila sa 65:60 (13.14, 18:14, 9:15, 25:17). Maccabi je bolje počeo (9:3), a Fener je svoje prvo vodstvo ostvario na isteku 12. minute (17:15). Dvije minute do kraja 2. četvrtine Fenerbahče je stekao nešto osjetniju prednost (31:24), ali je u sljedećih 10 minuta upisao samo tri poena, a čak 6 i pol minuta ostao bez ubačaja iz igre.

Dvije minute do kraja treće četvrtine Maccabi je vodio 39:34 (serija 15:3). Imao je Ponos Izraela i 50:44 sedam i pol minuta do kraja, ali je u neizvjesnoj završnici više živaca imala momčad Željka Obradovića. Fenerbahče su do pobjede predvodili Ennis s 15 i Sloukas s 13 poena. Za Maccabi je O’Bryant ubacio 15 dok je najveća nada europske košarke Deni Avdija za 12 minuta ostao bez poena. Tako će Neven Spahija svoju momčad u nedjelju izvesti na zadarski parket već u 15.30, u borbi za 5. mjesto, a Fenerbahče ostaje u mogućnosti da obrani prošlogodišnji naslov.

CSKA je lani u finalu izgubio od Fenerbahčea sa 72:76. Mogućnost za revanš će imati ako Fenerbahče u subotu od 20.30 svlada Olimpiju Milano. Poraženi iz tog susreta igrat će za 3. mjesto s boljim iz dvoboja Bayern-Liaoning koji je u subotu na rasporedu u 18 sati. U nedjelju će za 5. mjesto u 15.30 igrati Maccabi i poraženi iz utakmice Bayern-Liaoning, dvoboj za 3. mjesto počet će u 18, a finale petog izdanja Zadar Basketball Tournamenta na programu je u 20.30.