Davis Cup: Hrvatska povela 1:0 protiv Francuske

0

Sjajni Ćorić pomeo Chardya, Hrvatska povela u Lilleu!

Borna Ćorić je nadigrao Jeremya Chardya sa 6:2, 7:5, 6:4. Hrvatska je tako nakon 2 sata i 15 minuta tenisa povela u 107. Davis Cup finalu u Lilleu protiv Francuske s 1:0.

Jedanaest minuta trajao je prvi gem koji je Chardy otvorio s 40-0. Imao je i još tri prednosti, a Ćorić dvije break-lopte. Nakon sedmog izjednačenja, Ćorić je dobio 14 poena zaredom, poveo 4:0 i mirno priveo kraju prvi set.

Najviše je borbe bilo u drugom setu. Ćorić je kod 1:1 imao tri nepovezane prilike, u sljedećem je gemu izvukao dvije break-lopte, pa kod 3:3 propustio 15.40. Kod 5:5 je došao do 0-40 i realizirao drugu, pa bez izgubljenog poena poveo 2:0 u setovima.

U trećem gemu trećeg seta Ćorić je opet izborio 0-40 i iskoristio drugu break-loptu. Protivniku nije dao priliku za povratak i Hrvatska je napravila prvi korak ka osvajanju Davis Cupa.