Del Potro izjednačio

0

Hrvatska-Argentina 1:1 rezultat je prvog dana Davis Cup finala u Zagrebu. Bod za Argentinu donio je Juan Martin Del Potro sa 6:4, 6:7(4), 6:3, 7:5 protiv Ive Karlovića.

Devet godina mlađi (28-37) i (zbog ozljeda) 18 mjesta slabije rangirani (38-20) Del Potro tako je i peti put zaredom pobijedio Karlovića, koji je slavio samo u njihovom prvom međusobnom susretu, u četvrtfinalu Nottinghama 2007.

Del Potro je već u prvom gemu uzeo Karloviću servis. Promašio je Ivo svih pet prvih servisa. Del Potro je, pak, u cijelom setu ispustio tek 2 poena na svom početnom udarcu, oba u svom prvom servis gemu.

Karlović je u prvom gemu drugog seta načinio čak četiri dvostruke pogreške, ali je spasio dvije break-lopte, jedine u setu. Del Potro je u tie-breaku osvojio prvi poen na servis Karlovića i zadržao prednost do 6:4, kada je Ivo s četiri poena zaredom preokrenuo set.

Treći je set išao sa servisom do osmog gema. Nakon što je svoja prva tri gema u setu riješio bez gubitka poena, Karlović se doveo do 0-40, a Del Potro realizirao treću priliku.

U četvrtom je setu Del Potro do breaka došao kod 5:5, sjajnim prolazom nakon što mu je Karlović dvostrukom pogreškom dao priliku za to. Rutinski je odservirao za meč koji je trajao 3 sata i 15 minuta.

U subotu je u 15 sati na rasporedu igra parova, a izbornici imaju pravo izmjene nominacija najkasnije do 14 sati. Krajan će uz Ivana Dodiga vjerovatno postaviti Marina Čilića (druga je opcija Franko Škugor), dok se očekuje da Orsanic u vatru pošalje Leonarda Mayera i Juan Martina Del Potroa (druga je opcija Guido Pella).