Dinamo opet izgubio, Kovačić spasio Real

0

Dinamo je u 4. kolu H skupine nogometne Lige prvaka pretrpio i četvrti poraz. S 4:0 ga je na svom Sanchez Pizjuanu svladala Sevilla i tako došla nadomak plasmana u osminu finala.

Mrežu modrih načeo je Vietto u 31. minuti. Da će Dinamo teško izbjeći poraz postalo je jasno u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kad je Stojanović nepotrebno i nesmotreno zaslužio drugi žuti karton. U nastavku je sa svih strana sijevalo prema Livakoviću, kojeg je u 66. minuti svladao Escudero, u 80. N’Zonzi, a u 87. minuti i Ben Yedder.

Juventus je, s Mandžukićem u početnoj postavi, odigrao 1:1 s Lyonom. Juventus je poveo penalom Higuaina u 13. minuti, što je anulirao Tolisso u 85. Juventus i Sevilla imaju po 10 bodova, Lyon 3, a Dinamo – nula bodova i gol-razliku 0-12.

U skupini E Monaco je, sa Subašićem na golu, s 3:0 nadigrao CSKA iz Moskve. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu – jednom je poentirao Germain, a dva puta Falcao. Tottenham je na Wembleyu izgubio od Bayera iz Leverkusena, a pobjednički je gol postigao Kampl u 65. minuti. Jedvaj je ostao na klupi gostiju. Monaco ima 8 bodova, Bayer 6, Tottenham 4, a CSKA Moskva 2 boda.

U skupini F Borussia je u Dortmundu svladala Sporting golom Adriana Ramosa u 12. minuti. Šteta što u Varšavi, zbog opetovanih grijeha navijača Legije, nije bilo gledatelja. Legia i Real odigrali su spektakularnu utakmicu. Bale već u 1. i Benzema u 35. minuti donijeli su Realu, činilo se, sigurnu prednost. No domaći se nisu predali te su preko OdjidjaOfoea u 40., Radovića u 58. i Moulina u 83. minuti okrenuli 0:2 na 3:2. Real je dvije minute kasnije od poraza spasio Mateo Kovačić, koji je odradio svih 90 minuta. S ruba kaznenog prostora naciljao je donji desni kut Malarza. Borussia ima 10 bodova, Real ima 8, Sporting 3, a Legia 1 bod. Borussia je tako osigurala osminu finala i pridružila se Arsenalu, Paris Saint Germainu, Atletico Madridu i Bayernu.

U skupini G Porto je svladao Club Brugge golom koji je u 37. minuti glavom nakon kornera zabio Andre Silva. Komenhagen i Leicester su odigrali bez golova pa Leicester ima 10 bodova, Porto 7, Kopenhagen 5, a Club Brugge – nula bodova i gol-razliku 1:10. Liga prvaka nastavlja se za tri tjedna.