Dodig u glavnom ždrijebu Australian Opena

0

Hrvatski tenisač Ivan Dodig ušao je u glavni ždrijeb Australian Opena u Melbourneu, prvog Grand Slam turnira sezone.

Međugorac je u posljednjem 3. kolu kvalifikacija sa 6:1,7:5 nadigrao Kineza Di Wua. Meč je trajao sat i 22 minuta,a Dodig je prvi set otvorio s 4:0 i rutinski ga priveo kraju. Wu je dominirao na stratu drugog seta. Poveo je s 4:1 i imao na servisu 30:0, ali je Dodig velikim preokretom došao najprije do 5:4,a onda i 7:5. Svoj prvi i do danas jedini međusobni meč odigrali su prije četiri godine i to zanimljivo u 1. kolu Australian Opena, kada je Dodig slavio s 3:1 u setovima.

U 1. kolu glavnog turnira Dodigov protivnik je 119. igrač svijeta Uzbekistanac Denis Istomin. Bit će to njihov četvrti međusobni susret,a naš tenisač vodi 2:1. Zadnji put su igrali prije točno tri mjeseca u Taškentu i tada je Istomin slavio u dva seta. Pobjednika u 2.kolu čeka drugi s ATP ljestvice Srbin Novak Đoković ili španjolski rutiner Fernando Verdasco.