Dodig ispao u 1. kolu

0

Ivan Dodig eliminiran je u 1. kolu ATP Masters 1000 turnira u američkom Indian Wellsu. Svladao ga je Nijemac Saša Zvjerev s 3:6, 7:5, 6:3 za 2 sata i 20 minuta igre.

21 mjesto bolje rangirani (58-79) i 12 godina mlađi (uskoro 19-31) Zvjerev, čiji su roditelji, također tenisači Alexander stariji i Irena, s tada četverogodišnjim Sašinim bratom Mišom preselili iz Rusije u Njemačku 1991.,  bolje je otvorio dvoboj i Dodigu već u prvom gemu oduzeo servis. Dodig je uzvratio s 5 gemova zaredom i bez izgubljenog poena odservirao za prvi set. Kad je u drugom setu načinio break za 3:2, činilo se da su vrata 2. kola za Međugorca širom otvorena. No Zvjerev je odmah uzvratio, a kod 5:4 došao i do dvije vezane set-lopte (15-40) na Ivanovom servisu. Dodig se nakratko izvukao, samo da bi Zvjerev dobio 7 poena zaredom za 6:5 i 0-40 realiziravši svoju ukupno četvrtu set-loptu. Veliku je priliku Dodig imao u prvom gemu trećeg seta, ali nije realizirao 0-40. U sljedećih 6 gemova obojica su čvrsto držali servis, ukupno ispustivši tek 3 poena, da bi kod 4:3 Zvjerev dočekao i zgrabio priliku za prolaz u 2. kolo. Pokušao je Dodig u posljednjem gemu uzvratiti, imao je 0-15 i 15-30, ali je Zvjerev s tri poena zaredom zaključio meč. Dodigu ostaje okrenuti se nastupu u konkurenciji parova, gdje su on i Brazilac Marcelo Melo postavljeni za 2. nositelje. U 1. kolu ih čekaju Argentinci Juan Martin Del Potro i Leonardo Mayer.