Đoković bolji od Federera

0

Pobjedom protiv Rogera Federera, Novak Đoković ušao je u finale teniskog Australian Opena u Melbourneu. Serena Williams branit će naslov protiv Angelique Kerber.

Đoković je poveo 23:22 u međusobnim dvobojima s Federerom. Za nepuna dva i pol sata došao je do 6:1, 6:2, 3:6, 6:3. S po dva breaka u prva dva seta brzo je došao do kapitalne prednosti. Federer se ukazao tek u trećem setu, spasio break-loptu kod 2:2 i oduzeo Đokoviću servis u sljedećem gemu. U četvrtom setu se držao do 4:3 kad Đoković koristi prvu i jedinu priliku u setu i zaključuje meč. Najboljem tenisaču svijeta na putu do obrane naslova stajat će bolji iz dvoboja Andy MurrayMiloš Raonić, koji je na programu u petak.

Korak do lanjskog uspjeha došla je i vodeća svjetska tenisačica. Serena Williams je sa 6:0, 6:4 deklasirala Agnieszku Radwansku za malo više od sat vremena. Tek 7 poena osvojila je Poljakinja u prvom setu. U drugom je okrenula 1:3 na 4:3, samo da bi Williams dobila posljednja tri gema.

Dvadeset godina nakon Anke Huber, Njemačka ima tenisačicu u finalu Australian Opena. Velika Britanija čeka Grand Slam finalisticu dvostruko duže, od 1977. I čekat će još, jer je Angelique Kerber zaustavila Johannu Kontu sa 7:5, 6:2 nakon nešto manje od sata i pol igre. Povela je Kerber 3:0, Konta uzvratila s četiri gema u nizu, da bi Njemica od 4:5 dobila 9 od posljednjih 11 gemova.