Đoković trebao 10 meč-lopti protiv Borne Ćorića

0

Deveti nositelj i dvostruki pobjednik Rolex Monte Carlo Mastersa Novak Đoković svladao je u 2. kolu tog ATP Masters 1000 turnira Bornu Ćorića sa 7:6(2), 7:5 nakon dva sata i 17 minuta igre.

U prva dva gema su obojica imali po jednu break-loptu, Đoković je onda poveo 4:1, ali se Ćorić vratio na 4:4. Ključni trenutak meča bio je kod 5:5, Ćorić je na servis Đokovića imao 15-40 i dobitnu poziciju u poenu, ali je forhend udario prejako i loptica je otišla u aut. U tie-breaku Ćorić nije bio koncentriran, s dvije velike pogreške omogućio je Đokoviću da dođe do 5:1 i ipak privede set kraju u svoju korist.

U drugom setu su prva tri gema otišla protiv servisa, a Đoković je u drugom pokušaju uspio potvrditi break. Borna se po običaju borio do kraja, kod 5:3 je spasio dvije meč-lopte, kod 5:4 još tri i došao do prilike za povratak izgubljenog servisa. Đoković se izvukao servisom, ali nije iskoristio ni šestu, pa ni sedmu, osmu ni devetu meč-loptu! Borna je izborio još jednu break-loptu I izjednačio na 5:5! Đoković ipak nije klonuo duhom, oduzeo je Ćoriću servis, pa nakon 15-30 as servisom došao do desete meč-lopte. Ona mu je ipak donijela prolaz u osminu finala.