Filip MIhaljević iz splitskog ASK-a europski je prvak u bacanju kugle

0

Atletičar splitskog ASK-a Filip Mihaljević europski je prvak u bacanju kugle! U Minhenu je slavio hicem od 21 metar i 88 centimetara. Drugi je bio Srbin Armin Sinančević s 21.39, a treći Čeh Tomaš Stanjek s 21.26.

Mihaljević je vodstvo preuzeo u trećoj seriji s 21.27, Stanjek je bio jedan, a Sinančević tri centimetra kraći. Filip je u četvrtoj seriji učvrstio vodstvo s 21.53, Sinančević se u petoj približio s 21.39, a u šestoj bacio 21.32. Znajući da je zlato već oko njegovog vrata, Mihaljević je zaključio natjecanje svojim najboljim hicem ove sezone, samo 6 centimetara od njegovog prošlogodišnjeg hrvatskog rekorda.

Osam sati ranije, Matea Parlov Koštro osvojila je srebrnu medalju u maratonu. Istrčala je 42 kilometra za 2 sata, 28 minuta i 42 sekunde, 6 sekundi iza Poljakinje Aleksandre Lisowske, a 10 sekundi ispred Nizozemke Nienke Brinkman koja je u foto-finišu došla do brončane medalje ispred Njemice Miriam Dattke.

Sandra Perković je sa 65.94 imala najbolji, a Marija Tolj sa 62.51 šesti rezultat kvalifikacija u bacanju diska. Finale je u utorak u 20.55. Marko Čeko je sa 7 metara i 74 centimetra kao 11. ušao u finale skoka udalj. Filip Pravdica je sa 6.95 okončao natjecanje na 20. mjestu. Finale je u utorak u 20.27.