Golijada na Poljudu: Hajduk – Inter 6:0

0

U Utakmici 35. kola 1. Hrvatske nogometne lige, Hajduk je na Poljudu  pravom golijadom pobijedio Inter Zaprešić 6:0 i tako se spektakularnom predstavom oprostio od svojih navijača za ovu sezonu.Od toga je čak četiri gola dao Marco Futacs koji je tako postao vodeći strijelac Lige. Počelo je u 16. minuti kada je Futacs s 25 metara pogodio desnu stranu vrata Ante Mrmića, a onda je Hajduk od 52. do 69. minute postigao čak pet pogodaka. Prvo je Ante Erceg ubacio s lijeve strane, a Futacs glavom loptu proslijedio u suprotni kut, potom je Nikola Vlašić u kontri tražio Ercega, Petar Mikulić igrao rukom, a sudac Fran Jović nakon konzultacija s pomoćnikom Ivicom Modrićem pokazao na penal. Erceg ga je želio izvesti, ali je s klupe Hajduka stigla uputa da Futacs puca i tako se izjednači na vrhu ljestvice s Frankom Andrijaševićem iz Rijeke i Arminom Hodžićem iz Dinama. Futacs je bio siguran i zabio svoj petnaesti gol u ovom prvenstvu. Potom je gol dao i Fran Tudor u 58. minuti, u 62. Erceg je asistirao za Vlašića, u 69. Vlašić za Futacsa i njegov četvrti gol na utakmici i šesnaesti u prvenstvu čime je postao vodeći strijelac Lige.

Hajduk je tako bar u nečem bolji od Rijeke i Dinama, iako na ljestvici zaostaje 20-ak bodova, ima 68 postignutih golova, što je tri više od Rijeke i šest od Dinama.