Hajduk bolji od Splita

0

Hajduk je pobijedio Split na Parku mladeži u dvobojima pionira i kadeta u sklopu Hrvatske lige. Pioniri Hajduka učvrstili su tako prvo mjesto na ljestvici.

Po idealnim vremenskim uvjetima, na pomoćnom terenu s umjetnom travom u Parku mladeži prvo su snage odmjerili pioniri. Hajduk je poveo u 9. minuti nakon slobodnog udarca s desne strane. Odbijenu loptu je na tridesetak metara volejem zahvatio Bekavac, ona se od bloka odbila na nogu kapetana Luke Škaričića koji je efektno parabolom pogodio pod gradu nemoćnog Brdara. Split je u 25. minuti okrunio poduzetniju igru izjednačenjem. Botić je izveo slobodni udarac s desne strane, a Čović na drugoj stativi nogom naciljao bliži kut. Na poluvrijeme je Hajduk ipak otišao s vodstvom. U pretposljednjoj, 34. minuti Topić je prošao po desnom krilu i odložio loptu za Klarića, koji je idealno ubacio u kazneni prostor, a Stipe Biuk glavom proslijedio loptu u suprotni kut. U 7. minuti nastavka Biuk je iskoristio pogrešku Splitove obrane, uzeo loptu, ušao u kazneni prostor i smireno je plasirao u donji lijevu kut. Izmjene su razvodnile utakmicu i usporile ritam, da bi u posljednjim trenucima Split ublažio poraz. Vladušić je opalio s tridesetak metara i iznenadio Franetovića. Kako je Dinamo odigrao 0:0 sa Sesvetama, Hajduk ima 34 boda, Dinamo 30 i utakmicu manje (23. studenog će je odraditi u Rijeci), a Split 29 bodova.

Nakon 0:3 s Dinamom, što je dovelo do smjene trenera Krešimira Režića, kadeti Hajduka istim su omjerom slavili kod Splita. Protokol je načeo Šego u 33. minuti iz kaznenog udarca, da bi u nastavku pobjedu bijelih u razmaku od stotinjak sekundi osigurali Blagaić i Rončević (53. i 55. minuta). Dinamo je, opet s 3:0, tukao Sesvete i ima 37 bodova, Hajduk i Rijeka po 31 (i tu se ima odigrati zaostala utakmica Rijeka-Dinamo), a slijede Lokomotiva s 27 i Split s 22 boda.

Hajdukovi pioniri i kadeti za tjedan dana će dočekati Istru, a Split će gostovati u Sesvetama.