Hajduk u četvrtfinalu Kupa

0

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske nakon što su u gostima s 2:1 pobijedili drugoligaša Solina.

Mario Jelavić,nekadašni napadač Hajduka u 15.minuti udarcem glavom dovodi Solin u vodstvo. Ante Erceg na dodavanje Futacsa u 64. minuti pogađa za 1:1. Josip Juranović je srušen u šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne je Mađar Marko Futacs. Hajduk je načinio preokret i poveo s 2:1 u 71. minuti. Do kraja su gosti rutinski priveli utakmicu kraju. Atmosfera u Solinu je bila odlična, dvoboj susjeda došlo je vidjeti gotovo 2000 gledatelja.

Evo sastava.
Solin: Višić, Mrković, Gruica, Šarlija, Farić, Ninčević, Zoungrana, Batarelo, Perković, Kapetanović, Jelavić.
Hajduk: Stipica, Juranović, Šimić, Ćosić, Memolla, Jefferson, T. Bašić, Erceg, Hamza, Futacs, Said.

Četvrfinale Kupa u utorak su osigurali Dinamo, RNK Split i Slaven Belupo. U 14.00 sati su odigrana još dva dvoboja osmine finala. VinogradarLokomotiva 1:2 i RudešRijeka 3:5, nakon produžetaka. Rijeka je nakon prvog poluvremena vodila 3:0,a domaćini su nastavku zabili sva tri pogotka iz penala. ŠibenikOsijek 1:2 i Inter ZaprešićCibalia 1:0