Hajduk na Poljudu izgubio od Osijeka 0-2

0

U oba nedjeljna dvoboja 10. kola Prve HNL gosti su osvojili tri boda. Osijek je u derbiju na Poljudu svladao Hajduk sa 2-0, dok je Dinamo  bio uspješniji od Rudeša sa 3-0.

Strijelci za drugu pobjedu Osijeka u Splitu otkako je Prve HNL bili su Gabrijel Boban  i Mirko Marić.

Osijek je do vodstva protiv Hajduka stigao u 36. minuti kada je Gabrijel Boban iskoristio nepotrebno istrčavanje vratara Posavca i iskosa pogodio nebranjenu mrežu. Gosti su povećali vodstvo u 59. minuti iz brzog protunapada u jeku Hajdukovog pritiska u kojemu je Boban odlično asistirao strijelcu Mirku Mariću. Osijek je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto s 20 bodova, četiri manje od vodećeg Dinama, a jednim više od treće Lokomotive. Hajduk je sedmi sa 11 bodova, jednim manje od šestog Slavena Belupa, a jednim više od osmog Intera iz Zaprešića.

Prva dva gola za Dinamo postigao je Ante Budimir  sredinom prvog poluvremena, prvoga nogom, drugoga glavom, a u oba slučaja činilo se kako je poentirao iz zaleđa. Konačni rezultat postavio Amir Rrahmani.Vodeći Dinamo sada ima 24 boda, četiri više od drugog Osijeka, dok je Rudeš ostao na dnu s dva boda, šest manje od pretposljednje Istre 1961.

REZULTATI 10. KOLA,
Petak:
Inter – Lokomotiva 2-1 (Grbić 20-ag, Mamut 64 / Kastrati 14)
Subota:
Gorica – Rijeka 2-1 (Zwolinski 55, Atiemwen 81 / Puljić 45-11m)
Slaven Belupo – Istra 1961 3-1 (Vidović 8, Mendy 66, Bačelić-Grgić 90+1 / Perić-Komšić 75)