Hajduk napokon pobijedio!

0

U 7. kolu Prve HNL Hajduk je na Poljudu slavio protiv Rudeša 3:1, što mu je prva prvenstvena pobjeda u sezoni.

Hajduk je zasluženo došao do pobjede u debiju na klupi novoga trenera Zorana Vulića.

Hajduk je prešao  u vodstvo u 20. minuti kada ubačaj Brazilca Jaira s desne strane Mijo Caktaš u padu glavom sprovodi u mrežu. U 61. minuti na 2:0 je povećao Mirko Ivanovski, čiji prvi pokušaj glavom brani vratar Picak, no na odbijenoj lopti Makedonac je najbrži i lako pogađa mrežu.  U 73. minuti branič zagrebačkog sastava Pantalon ruši Gyursca, a sudac svira kazneni udarac iz kojeg Caktaš preciznim udarcem postiže svoj drugi gol na utakmici. U 90. minuti počasni gol za Rudeš postigao je Brazilac Andrey.

Dinamo vodi s 17 bodova ispred Osijeka (13),  Hajduk je sada sedmi sa sedam bodova, dok je Rudeš zadnji sa samo jednim bodom.