Hajduk u osmini finala Kupa Hrvatske

0

Hajduk je ušao u osminu finala Hrvatskoga nogometnog kupa pobijedivši Oriolik u Oriovcu s 3:0. Dva gola je dao Said, a jedan Toma Bašić.

Hajduk je poveo u 13. minuti. Jandrek je ubacio s desne strane, a Said nogom sa 7-8 metara pogodio mrežu vrlo dobrog domaćeg vratara Hercega. Činilo se da će Hajduk elegantno riješiti prvu prepreku u Kupu, ali su bijeli na potvrdu pobjede čekali sve do završnice susreta. U 83. minuti prekrasan slobodni udarac s dvadesetak metara izveo je Toma Bašić i ugasio nadu Oriolika u senzaciju. U sudačkoj nadoknadi, Said je izborio i realizirao jedanaesterac za konačnih 3:0. Vrijedi izdvojiti prvi službeni nastup Teklića i Nejašmića za prvu momčad Hajduka. Ne bude li iznenađenja u ostalim utakmicama, Hajduk će u osmini finala biti gost Šibenika.

Hajduk je nastupio u sastavu LeticaJuranović, Nižić, Bosančić, FomitschowRadošević (od 86. Nejašmić), Hamza, Šehić (od 67. T. Bašić) – Jandrek, Said, Kovačević (od 46. Teklić).