Hajduk poražen u Gorici, Lokomotiva druga

0

Gorica je pobijedila Hajduk s 3:1 (2:1) u 32. kolu HT Prve lige. Hajduk je u borbi za drugo mjesto sad 3 boda iza Lokomotive koja je svladala Varaždin s 2:0.

Veliki hendikep za Hajduk predstavljale su ozljede (Simić, Mujakić, Jurić, Jairo, Hamza) i akumulirane opomene (Caktaš, Dimitrov).

Hajduk je nastupio u sljedećem sastavu: Posavec – Juranović, Ismajli, Vušković, Čolina (od 70. Dolček) – Nejašmić (od 70. Blagaić), Čuić, Brnić, Jradi – Jakoliš (od 70. Kreković), Eduok.

Gorica je povela u 19. minuti nakon akcije Lovrića i Suka. Posavec je odbio udarac, ali je Ndiaye pokupio odbijenu loptu i vratio je u srce kaznenog prostora do Hamada koji je pogodio nebranjeni dio mreže. Dvije minute kasnije Lovrić je idealno uposlio Hamada, ali je njegov udarac s 8 metara Posavec odbio u korner. U 23. je Jradi prošao po desnoj strani i ubacio za Jakoliša čiji je udarac lako ukrotio Kahlina. U 31. Je Jovičić nakon kornera tukao glavom, a Eduok glavom odbio metar ispred crte gola. S druge strane je 5 minuta kasnije na sličan način Jovičić odbio Vuškovićev udarac. U 40. minuti je Posavec lako uhvatio loptu nakon slobodnog udarca Lovrića s 25 metara. Gorica je povećala prednost nakon kornera Čabraje s desne strane, Jovičić je glavom spustio loptu prema drugoj stativi, a Suk pored Eduoka pogodio mrežu. Nadu je Hajduku u posljednjim sekundama nadoknade vratio Jakoliš. Ukrao je loptu neopreznom Jovičiću i pogodio kroz noge Kahline.

U 53. minuti je Ndiaye vratio Goricu na dva gola prednosti. Kalik je osvojio loptu na centru i idealno poslužio Ndiayea koji je pogodio bliži kut Kahline. Na ulasku u završnu četvrtinu susreta Tudor je napravio trostruku izmjenu igrača. Ušli su Dolček, Blagaić i Kreković, a izašli Jakoliš, Nejašmić i Čolina. Pokušavao je Hajduk preokrenuti tijek zbivanja, ali bez uspjeha. Inicijativa nije urodila plodom, promašivali su Juranović, Blagaić i Brnić, dok je s druge strane Posavec obranio veliku priliku Špikića. U nedjelju na Poljud dolazi Osijek, utakmica počinje u 18.55 i Hajduk je mora dobiti kako bi ostao u borbi za 2. mjesto.