Hajduk proljetnu polusezonu otvorio pobjedom u Osijeku

0

Hajduk je u gostima pobijedio   Osijek rezultatom 1:0 u sklopu 19. kola Prve HNL, a strijelac jedinog pogotka za Bijele bio je Mijo Caktaš u 50. minuti utakmice.

Prva je to pobjeda Hajduka ove sezone nad nekom od pet prvoplasiranih momčadi HT Prve lige. Osijek je svladao Hajduk u sva tri prethodna međusobna susreta, dva u prvenstvu i jedan u Kupu.
Osijek je bio bolji u početnih 15 minuta kada je propustio tri velike prilike. Nakon toga je Hajduk bio bolji i na kraju zasluženo slavio. Pobjedničkom pogotku prethodila je velika prilika Tudora čiji je udarac na pas Kalika vratar Malenica odbio u korner. Izveo ga je Gyurcsó s lijeve strane, Jairo je glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Caktaš ju je nogom s pola metra ugurao u gol.

Utakmicu je pred 3.000 gledatelja sudio Ivan Bebek iz Rijeke.