Hajduk slavio u Šibeniku

0

Hajduk je na Šubićevcu pred 1156 gledatelja nadigrao Šibenik s 3:1 (2:1) u dalmatinskom derbiju 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Osijek je na svom stadionu izgubio od Slaven Belupa s 1:2 pa se Hajduk približio vodećem trojcu (Dinamo, Rijeka, Osijek) na samo 2 boda. Šibenik je ostao 7., ali sad s istim brojem bodova kao Slaven Belupo i samo bod ispred Istre 1961 koja je u petak svladala Goricu s 2:1.

Hajduk je poveo u 15. minuti. Batarelo je u kaznenom prostoru nagazio Mlakara, a sudac Zebec nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Livaja je rutinski realizirao kazneni udarac. U 25. minuti Šibenik je izjednačio. Kvesić je prošao po lijevoj strani, Suad Sahiti petom ostavio za kapetana Marija Ćurića, a „proizvod” Hajdukove Akademije je s 18 metara pogodio donji lijevi kut Kalinića. U 39. je Lovrenčić ubacio iz kuta s desne strane, Katić pucao glavom s 5 metara, lopta je pogodila gredu, Livaja je natrčao i pogodio vratnicu.

Na kraju prvog poluvremena opet je VAR pozvao Zebeca na pregled snimke, opet je Batarelo (bivši kadet i junior Hajduka) bio u prvom planu. Igrao je rukom, a Livaja je opet bio precizan iz penala za novo vodstvo Hajduka.

Hajduk je dominaciju u drugom poluvremenu okrunio točno na sredini drugog dijela. U 68. minuti Ljubičić je dao loptu desno za Fossatija, koji je na 20 metara od gola uočio slobodnog Krovinovića. Krovinović je primio loptu i s 18 metara pogodio lijeve rašlje Rogića, s istog mjesta s kojeg je u prvom poluvremenu Ćurić pogodio mrežu Hajduka.

Hajduk: Kalinić – Lovrenčić (od 72′ Čolina), Katić, Elez (od 77′ Dimitrov), Melnjak – Fossati (od 70′ Atanasov), Vuković – Mlakar, Krovinović, Biuk (od 30′ Ljubičić) – Livaja.

Šibenik: Rogić – Perić, Batarelo, Bilić – A. Jakoliš, Skorup (od 69′ Delić), Rak, Kvesić (od 77′ Attys) – Ćurić, S. Sahiti (od 88′ Vidović), Marin