Hajduk u četvrtfinalu Hrvatskoga nogometnog kupa

0

Hajduk je očekivano izborio četvrtfinale Hrvatskoga nogometnog kupa. U gostima je pobijedio četvrtoligaša Zagreb s 3:0 (0:0). U četvrtfinalu će za dva tjedna Hajduk biti gost Gorice.

Već u srijedu će se u četvrtfinalu sastati Osijek-Rijeka i Dinamo-Slaven Belupo. Posljednjeg sudionika polufinala dat će utakmica Oriolik-Istra 1961 koji je na rasporedu 17. ožujka.

U prvom poluvremenu Hajduk je stvorio tek dvije prilike za gol. U 21. minuti ubacio je Jairo s desne strane, a Umut Nayir na 4 metra od gola nije dobro zahvatio loptu. U 42. su na lijevoj strani lijepo kombinirali Mujakić i Dolček, ali je Čuić povratnom loptom pogodio Umuta u leđa, a Jairo pucao daleko od gola.

Ulaskom Marka Livaje, Hajduk je proigrao. Već u 47. minuti je Fossatti izveo korner s desne strane, a Livaja s 9 metara glavom pucao pored gola. Hajduk je poveo u 58. Livaja je dao loptu Todoroviću na desnu stranu, ovaj je prošao dva protivniička igrača uz gol-aut liniju i dodao do Kačaniklića. Šveđanin je pogodio domaćeg igrača koji je čuvao prvu stativu, a lopta se odbila do Jaira koji je s druge stative poentirao.

U 66. minuti Livaja je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora pogodio nebranjeni dio mreže za 2:0. Prethodno je gurnuo loptu za Umuta kojeg je Strunje srušio za svoj drugi, isključujući žuti karton. Igrača više Hajduk je iskoristio u 70. minuti. Todorović je dao za Livaju koji je prebacio loptu do Jaira. Brazilac je ušao u kazneni prostor, prevario vratara i zatresao mrežu za 3:0.

U završnici su prvi službeni nastup za prvu momčad Hajduka upisali najbolji igrači juniorskog prvenstva Hrvatske, Stipe Biuk i Marin Ljubičić. Obojica su imali po jedan dobar pokušaj, ali se nisu upisali u strijelce. Biuk je u 77. kombinirao s Livajom koji je ubacio s lijeve strane, Jurić je pucao glavom, a vratar Zagreba Gašparić obranio.

Antonio Regović je u 89. minuti mogao dati počasni gol za Zagreb. Njegov prvi pokušaj je zaustavio Posavec, a drugi vratnica. Bila je to jedina akcija Zagreba opasna za gol Hajduka.

Hajduk je igrao u sastavu: Posavec – Simić, Dimitrov (od 46. Livaja), Mujakić – Jakoliš (od 46. Todorović), Jurić, Čuić (od 46. Fossatti), Kačaniklić, Dolček – Jairo (od 74. Biuk), Umut Nayir (od 79. Ljubičić).