Hajduk u polufinalu Kupa!

0

Aktualni osvajač SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk ušao je u polufinale pobjedom protiv Osijeka na stadionu Gradski vrt s 2:1. Slaven Belupo je s 2:0 u Koprivnici dobio Rudeš, Šibenik istim omjerom u Bijelom Brdu BSK, a Dinamo je na Maksimiru u produžetku s 3:1 svladao Lokomotivu.

Polufinala su na rasporedu 5. travnja, a parove i domaćine će odrediti ždrijeb. Finale će se igrati u Rijeci 24. svibnja.

Trener Hajduka Ivan Leko promijenio je sustav i zaigrao s četvoricom u obrani. Hajduk je u prvom poluvremenu potpuno nadigrao Osijek i poveo u 21. minuti. Malenica je odlično obranio udarce Livaje i Fossatija, ali je nakon kornera Krovinovića s lijeve strane Luka Vušković s druge stative glavom lukavo lobom poslao loptu iza crte gola. Postao je tako 5 dana nakon 16. rođendana najmlađi strijelac Hajduka u službenim utakmicama i najmlađi strijelac u povijesti Kupa Hrvatske.

U 30. je vratar Osijeka obranio zicer Melnjaku. U 61. je Mlakar povukao kontru, dao loptu Livaji koji je prebacio Malenicu, ali se lopta od Žapera odbila u vratnicu. U 66. je Škorić poklonio loptu Fossatiju koji je dodao Krovinoviću, Livaja je bio sam na drugoj strani ali je Krovinović pucao preko gola. U 77. je Pukštas osvojio loptu i dodao Krovinoviću koji je nakon duplog pasa s Livajom s centra istrčao kontru i zabio za 2:0.

Osijek je prvi put zaprijetio u 80. kad je Awaziem dao tešku loptu Vuškoviću kojem se od lijeve noge odbila pred Živkovića, a njegov je udarac obranio Lučić kojem je to bila prva obrana za Hajduk u službenim utakmicama. Druga je došla u 83., kad je u donjem desnom kutu kratko odbio snažan udarac Žapera s 22 metra, ali je pritrčao Osijekov šesnaestogodišnjak Filip Živković (1. kolovoza će proslaviti 17. rođendan) i vratio nadu domaćoj momčadi. Ali do kraja je Hajduk sačuvao minimalnu prednost.

Hajduk je igrao u sastavu: Lučić – Mikanović (od 68. Lovrenčić), Vušković, Awaziem, Melnjak – Fossati, Grgić (od 93. Capan) – Mlakar (od 87. Anello), Pukštas, Krovinović – Livaja.