Hat trick Livaje za novu pobjedu Hajduka

0

Hajduk je u 24. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pobijedio Hrvatski dragovoljac u Zagrebu s 3:0. Sva tri gola dao je Marko Livaja.

Prva dva je postigao iz kaznenih udaraca. Ubačaj Čoline je Smolčić blokirao rukom. Livaja je u 32. minuti precizno pogodio donji lijevi kut vratara Šubarića koji je pogodio stranu, ali nije mogao spriječiti pogodak. U 72. minuti je Melnjak odnio loptu ispred Brauta koji ga je srušio. Šubarić se opet bacio ulijevo, ali je Livaja sad pogodio desnu stranu njegove mreže. Hat trick je zaključio u 79. minuti smirenom reakcijom nakon što ga je idealno poslužio Biuk.

Livaja je u prvenstvu Hrvatske dao 21 gol. Učvrstio je prvo mjesto na listi strijelaca i već sad, 12 kola prije kraja, postao igrač Hajduka s najviše golova u jednom prvenstvu Hrvatske.

Trener Valdas Dambrauskas poštedio je Lovrenčića, Eleza i Nikolu Kalinića za derbi s Rijekom sljedeće subote (18 h) na Poljudu.

Hajduk je igrao u sastavu: Subašić – Katić, Simić, Ferro Mikanović, Grgić (od 78. Fossati), Vuković (od 84. Kačaniklić), Čolina (od 60. Melnjak) – Ljubičić, Livaja, Sahiti (od 60. Biuk).