HNL: Hajduk – Zagreb 1-0

0

U zadnjem dvoboju 27. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Zagreb s 1-0 (0-0).

Hajduk je na Poljudu svladao posljednjeplasirani Zagreb s minimalnih 1-0, a Splićanima je to prva pobjeda u prvenstvu nakon mjesec dana. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, iako su Splićani propustili dvije velike prilike – u 29. minuti Tudor je pucao pored gola, a u 43. je opasni udarac Vlašića obranio vratar Livaković. Hajduk je postigao pobjednički pogodak u 48. minuti nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Mujan, a Tino Sven Sušić je znalački realizirao jedanaesterac. Pred 4000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Strahonja iz Zaprešića. Strijelac: 1-0 Sušić (48pen)

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 27. kola Prve HNL Lokomotivu sa 3-2 (2-0) pogotkom Ante Ćorića u zadnjim trenucima dvoboja. Susret je odigran na stadionu u Maksimiru a sudio je pred 500 gledatelja Frković iz Gospića. Strijelci: 1-0 Pjaca (19), 2-0 Pjaca (31), 2-1 Čekiči (53), 2-2 Fiolić (56), 3-2 Ćorić (90+3)

Na ljestvici vodi Dinamo s 63 boda ispred Rijeke (58) i Hajduka (47), dok je Zagreb posljednji s 10 bodova. (Hina)